türk tarihi filmleri

türk tarihi filmleri etiketine ait haberler listeleniyor.

Türkler En Fazla Hangi Türde Film İzliyor

27 Mar 2021
filmkox

Türkler gücü ve güç gösterini seven bir millet olduğu için, genetikten gelen dünyaya hükmetmek isteği Türklerin geçmiş tarihini anlatan filmlere daha fazla yönelmelerine neden oluyor. Özellikle Osmanlı dönemi kuruluş dönemi ve sonrası, Osmanlı İmparatorluğunun fetihlerini anlatan filmler her yıl düzenli olarak farklı yapım şirketleri tarafından izleyiciyle buluşturuluyor.

Örnek vermek gerekirse benim de çocuk yaşlarımda izlemiş olduğum Fetih 1453 filmi 2012 yapımı bir filmdir ve Türk seyirciler tarafından büyük ilgi görmüştür. Fetih 1453 filminin teknolojinin gelişmesiyle birlikte İstanbul’un fethini en iyi anlatan yapımlardan biri olduğunu söylemek mümkün. Bu film Türk film, dizi sektöründe yeni yapıtların önünü açmıştır ve diğer senaristlere ilham kaynağı olmuştur. Son olarak 2019 yılında yapımına başlanan Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı izle 2020 yılının Ocak ayında seyirciyle buluşturuldu. 2020 yılının en fazla izlenenleri arasında yer alan bu film Türk seyircisinin izlerken göğsünü kabartmayı başarmıştır. Önümüzdeki yıllarda Türk tarihinin sadece Osmanlıyla sınırlı tutulmayıp, Anadoluya geliş ve yerleşme olaylarını anlatan filmlerin seyirciyle buluşması bekleniyor.

Türkleri ve Türk tarihini anlatan filmler vizyona girdikçe sitemiz üzerinden sorunsuz bir şekilde tarihi, biyografi, savaş filmi kategorilerinden sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde yazı içinde paylaşmış olduğumuz mavi yazıdan linke giderek Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı filmini izleyebilirsiniz, iyi seyirler 🙂