Film İzle Kişisel Gelişimine Katkı Sağla

24 Haz 2020
filmkox

Film izlemek birçok insanın yapmaktan büyük zevk aldığı bir boş zaman aktivitesidir. Şu ana kadar çok iyi filmler yapılmıştır ve yapılmaya ve rağbet görmeye devam ediyor. Hal böyle olunca insanlar bu iyi filmleri ya da en azından kendi tarzlarına uyan filmleri izlemektedir. Peki, film izlemek gerçekten iyi bir aktivite mi yoksa zaman kaybına yol açan gereksiz bir şey mi? Bu insandan insana değişen bir konu. Kimi yararlı görür kimi ise vakit kaybı olarak nitelendirir ya da film izlemek yerine daha faydalı bir aktivite arar. Bu yazıda amacım filmlerin insana katabileceği şeyler hakkında fikir vermek. Bunları aşağıdaki başlıklar altında inceleyebiliriz.

  • Film İzlemek İlham Verebilir

İzleyebileceğiniz birçok ilham veren film bulabilirsiniz piyasada. Bu filmleri izlemek hayatınızda olumlu yönde kararlar alıp, pes ettiğiniz konularda yeniden başlamanızı, enerjinizi tazelemenizi sağlar. Böyle filmleri izlemek size çok şey katar.

  • Kişisel Gelişiminize Katkı Sağlar

Bazı filmler vardır yaşam hakkında düşündürür. Size hayata dair bazı kararlar almanızda kılavuz olur. Tabi ki bir film tamamen insanın hayatını değiştirmez ancak en azından bazı konularda bir adım atmasını sağlayabilir.

  • Empati Kurmanızı Sağlar

Filmde yaşanan olaylar sizi yine kendiniz hakkında düşünmeye sevk eder. Karakterlerin yaşadığı olaylarda siz ne yapardınız, o duyguları anlamaya ve o kişilerin yerine kendinizi koyarak empati kurmaya başlarsınız. Bu da her insanın sahip olması gerektiği çok iyi bir yöndür.

  • Mutlu Eder

Kimi filmler gülümsetir, mutlu eder. Pozitif enerji verir. Bunları izlemek vakit kaybı değil aslında size yararı dokunan bir aktivite olur. Böyle filmleri izleyerek içinde bulunduğunuz karamsar ruh halini değiştirebilir, daha pozitif bir ruh haline girebilirsiniz.

  • Genel Kültürünüz Artar

Film izleyerek birçok yeni bilgi elde edebilirsiniz. Filmler farklı kültürleri, inançları barındırır. Bunların hepsi hayatta sizi daha bilgili, daha açık fikirli kılacak, ufkunuzu açacak genel kültür kaynaklarıdır. Örneğin izlediğiniz yabancı filmlerde filmin geçtiği ülkenin kültürü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Film izlemenin insana katabileceği bu güzellikler her insanın faydalanmak isteyebileceği özelliklerdir. Bunları düşündüğümüzde çok sık vakit ayırmak mümkün olmasa da bizi bu yönlerde geliştirebilecek filmleri izlemek oldukça yararlı olacaktır. Film bittiğinde film üzerinde kafa yormak, kattığı şeyleri düşünmek oldukça faydalı olacaktır.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?